2019-01-21 | WARSZAWA
Partnerem serwisu jest:

Kredyt na samochód używany – jak wybrać najlepszą opcję?

Wiadomości

Autor: Multimedia 4

renault1

Auta z drugiej ręki są tańsze, ale jeśli chodzi o ich finansowanie – bardzo często okazuje się, że ze względu na koszty ukryte kredyt jest mniej opłacalny. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy wyborze oferty.

Jeśli nie dysponujemy odpowiednią kwotą, dobrze dobrany kredyt pomoże przyśpieszyć marzenie o własnych czterech kółkach. Teoretycznie sprawa jest bardzo prosta: wystarczy dowód osobisty, prawo jazdy i potwierdzenie dochodów z ostatniego kwartału. W wielu bankach (czy nawet bezpośrednio u dealera, jeśli kupujemy auto poleasingowe z salonu), decyzję uzyskamy w ciągu jednego popołudnia.

Wysokość raty też nie jest dziś problemem – spłatę można rozłożyć nawet na 8 lat. Jeśli chcemy zachować całkowitą kontrolę nad domowym budżetem, wybierzmy raty stałe – wówczas będzie nam tez łatwiej policzyć rzeczywisty koszt kredytu. Coraz więcej placówek decyduje się na ten krok, np. RCI Banque: http://www.renaultfinansowanie.pl/finansowanie/kredyt-na-samochody-uzywane

Przejrzystość warunków umowy to najważniejsza kwestia. Dlatego lepiej  zaufać instytucjom o ustalonej już pozycji, a nie krzykliwym reklamom mało znanych kredytodawców. Oferty typu „pół darmo” powinny wzbudzać szczególną czujność – bo właśnie one obfitują w koszty ukryte.

Ważne, abyśmy byli świadomi, że kredyt to nie tylko prowizja i raty – większość placówek uwzględnia też opłatę przygotowawczą, obejmującą przygotowanie dokumentacji i weryfikację wszelkich danych To realny koszt, który ponosi bank, więc jeśli jej nie ma, warto zerknąć, czy nie została zakamuflowana (np. czy przypadkiem nie zwiększyła się prowizja).

Kolejną kwestią jest ubezpieczenie – większość kredytodawców go wymaga, ale jeśli nie jesteśmy przygotowani na ten dodatkowy wydatek, warto poszukać placówki, która go skredytuje, czyli mówiąc wprost: wrzuci koszt w ratę. Pamiętajmy tylko, aby dopytać, dla jakiego rocznika auta możemy skorzystać z opłacalnej oferty. W RCI Banque do 10 roku eksploatacji auta możemy korzystać z ubezpieczenia pakietowego, obejmującego OC, AC, a także NNW, ZK i  Car Assistance/ Auto Pomoc.

Wybierając kredyt na auto używane warto dopytać o powyższe kwestie, aby być pewnym, że otrzymana oferta w 100 % odpowiada naszym oczekiwaniom.

Komentarz

Zostaw opinię

Platforma Dialogu Hurtowego
 Kontakty. Interesy. Pieniądze.

 

 

....tu zaczyna sie dobry biznes - zobacz