2018-10-15 | WARSZAWA
Partnerem serwisu jest:

Masz własną działalność? Poznaj dostępne kredyty dla firm!

News

Autor: Multimedia 4

3171150 - three businessmen standing outdoors by building shaking hands and smiling (high key/selective focus)

W Polsce coraz więcej osób odważnie decyduje się na założenie własnego biznesu. Dlaczego? Bo jesteśmy odważniejsi, pewniejsi swoich możliwości i bardziej kreatywnie. Dodatkowo nie wszystkim odpowiada praca w korporacjach, etat i ciągłe nadgodziny. Polacy chcą pracować „na swoim”. W konsekwencji w kraju wzrasta liczba małych i średnich przedsiębiorstw. I dobrze. Pamiętać jednak należy, że własna działalność to nie bajka, a rozruch firmy jest trudnym zadaniem, które wymaga nie tylko pracy ale i odpowiedniego nakładu finansowego. Jak sobie z tą sytuacją poradzić? Pomysłów może być wiele. Jednym z nich jest pożyczka dla firm.

Jakie zatem kredyty dla firm oferowane są przez banki? Oto lista tych najpopularniejszych opcji:

1. Kredyt na rachunku bieżącym – poprawa płynności finansowej firmy

Tu zwykle wystarczy posiadać przez minimum 3 ms. rachunek w banku, w którym staramy się o kredyt. Nie ma znaczenia, czy jest to konto firmowe, czy osobiste właściciela działalności. Kredyt ten udzielany jest do określonego w umowie limitu, dlatego często nazywany jest powiększonym debetem. Zaletą tej opcji to odsetki naliczane nie od zaciągniętej kwoty, a wykorzystanych środków.

2.Linia kredytowa

Bardzo podobna jest do kredytu na rachunku bieżącym. Zasadniczą różnicą jest konieczność otwarcia i prowadzenia linii kredytowej na osobnym koncie. Dzięki temu przychody firmy nie są automatycznie uznawane jako spłata zadłużenia.

3. Kredyt obrotowy – finansowanie bieżącej działalności

Środki uzyskane z tego kredytu mogą być przeznaczone na opłatę bieżących potrzeb firmy, czy okresowych zobowiązań. Jest to kredyt odnawialny. Można go wykorzystać wiele razy, aż do wygaśnięcia umowy. Przyznawany jest zwykle na rok a jego oprocentowanie waha się od 3 do 10%.

4. Kredyt inwestycyjny – pożyczka dla firm na inwestycje

To bardzo popularny kredyt dla firm udzielany na spłatę konkretnej inwestycji -zakup (np. konkretnych urządzeń ale i dóbr niematerialnym jak licencje), budowa, restrukturyzacje. Udzielany od roku do 15, maksymalnie 20 lat.

Kredyty dla firm stają się coraz bardziej popularne. Niewątpliwie chętniej udzielane są firmom o lepszej zdolności kredytowej, nie oznacza to jednak, że niemożliwe jest uzyskanie kredytu dla rozwijającej się firmy, co więcej banki przygotowują coraz to nowe i ciekawsze oferty dla przyszłych kredytobiorców. Szeroką ich ofertę znajdziemy na stronie Kredytolog.com. Przydatnym, dostępnym tu narzędziem może okazać się kredyt dla firm – ranking najlepszych ofert gdzie znajdziemy bardzo wygodne kredyty dla firm online oraz szybkie pożyczki dla firm przez Internet. Na stronie dostępna jest też spora dawka wiedzy z którą zawsze warto się zapoznać przed podjęciem konkretnych zobowiązań finansowych.

Ofert kredytowych dla firm na rynku jest bardzo dużo, wzrasta konkurencja i tym samym propozycje poszczególnych banków mogą znacznie różnić się od siebie. Dodatkowo charakter i sytuacja każdego przedsiębiorstwa są inne, w związku z czym potrzeby każdego kredytobiorcy mogą być bardzo rozbieżne. Warto zatem zastanowić się i dobrze sprawdzić dostępne na rynku oferty zanim podejmiemy ostateczną decyzję o wyborze kredytu.

Komentarz

Zostaw opinię

Platforma Dialogu Hurtowego
 Kontakty. Interesy. Pieniądze.

 

 

....tu zaczyna sie dobry biznes - zobacz