2019-02-16 | WARSZAWA
Partnerem serwisu jest:

Co warto wiedzieć o pracy górnika?

News

Autor: Multimedia 4

digger-1453430_1920

Zawód górnika, a dokładniej mówiąc roboty górnicze od bardzo dawna oceniane są jako trudne i niebezpieczne. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chciałyby dowiedzieć się, czym tak naprawdę zajmują się górnicy i jakie są ich obowiązki.

Czym zajmują się górnicy?

W dzisiejszych czasach roboty górnicze większości osobom kojarzą się przede wszystkim z pracą na kopalni. Warto jednak wspomnieć o tym, że zawód górnika nie zawsze oznacza to samo. Górnicy to pracownicy zatrudnieni pod ziemią, którzy zajmują się wydobywaniem różnorodnych surowców. W Polsce najwięcej górników zatrudnionych jest obecnie przy wydobywaniu węgla. Praca górnika pod ziemią może przybierać jednak różny charakter. Najcięższe roboty górnicze to oczywiście praca „na przodku”, czyli bezpośrednio w rejonie wydobycia. To właśnie przodowi górnicy pracują w najtrudniejszych i najniebezpieczniejszych warunkach.

Jakie są zalety i wady pracy górnika

Osoby, które chcą zostać górnikami powinny bardzo dokładnie przyjrzeć się nie tylko zaletom, ale również wadom tej branży. Górnik to zawód, który daje stabilne zatrudnienie, ale należy wspomnieć również i o tym, że sytuacja górników w Polsce z roku na rok jest coraz trudniejsza. Dla bardzo wielu osób dużą zaletą będą także wysokie zarobki oraz możliwość wcześniejszego przejścia na emeryturę. Największą wadą jest oczywiście niebezpieczeństwo i choroby zawodowe typu pylica.

Czy opłaca się zostać górnikiem?

Jak łatwo się domyśleć nie ma jednoznacznej odpowiedzi na powyżej zadane pytanie. Praca ma wiele zalet, ale również kilka minusów, dlatego też każdy powinien odpowiedzieć sobie sam, czy jest to zawód z którym chce się wiązać swoją przyszłość. Pamiętać należy jednak o tym, że nie każdy może zostać górnikiem. Roboty górnicze wymagają oczywiście odpowiedniej sprawności fizycznej, która odgrywa tutaj kluczową rolę. Istnieje także wiele chorób, które uniemożliwią zostanie górnikiem. Górnictwo to ciężki kawałek chleba i na pewno nie jest to praca dla każdego.

Komentarz

Zostaw opinię

Platforma Dialogu Hurtowego
 Kontakty. Interesy. Pieniądze.

 

 

....tu zaczyna sie dobry biznes - zobacz