2018-09-18 | WARSZAWA
Partnerem serwisu jest:

Wybieramy baterie do łazienki – czego unikać?

Handel

Autor: Multimedia 4

plumber-2788334_640

Baterie w łazience powinny być dobierane nie tylko ze względu na design i harmonię ze stylizacją przestrzeni, ale również biorąc pod uwagę ich funkcjonalność i przydatność dla danego użytkownika. Niestety, w tym ostatnim obszarze często popełniane są błędy.

 

Baterie w łazience są często tym elementem, które stanowią istotny dodatek aranżacyjny i potrafią zwiększyć walory estetyczne otoczenia. To jednak nie najważniejsza ich funkcja. Baterie muszą przede wszystkim ułatwiać korzystanie z bieżącej wody. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów takiej armatury. Najlepsi dostawcy mają w swojej ofercie produkty renomowanych producentów o zróżnicowanych parametrach (np. hurtownia hydrauliczna i elektryczna Onninen). Jest zatem z czego wybierać. Niestety, nawet wielu zawodowych instalatorów popełnia czasami proste błędy przy zakupie baterii do łazienki.

Błędy zaniechania

Największy grzech, który popełniają nawet doświadczeni instalatorzy, dotyczy zaniechania. O co chodzi? Wielu fachowców próbuje doradzić wybór odpowiedniej baterii klientowi, ale przy jego oporze szybko rezygnują z przekazania merytorycznych uwag, skupiając się tylko na wykonaniu swojego zadania. Tymczasem inwestorzy mają tendencję, aby wybierać baterie łazienkowe, kierując się przede wszystkim ich wyglądem. Klient kupuje oczami i nie zwraca uwagi na funkcjonalność. Inwestor kieruje się także ceną. Niestety, nierzadko tanie, nieznanych producentów krany kuszą ceną i ciekawym wyglądem, ale w rzeczywistości charakteryzują się niską jakością. Instalator powinien wytłumaczyć klientowi, że liczą się także inne aspekty. Można zwrócić uwagę nie tylko na wygodę użytkowania, ale również na przykład na łatwość utrzymania czystości.

Na co zwracać uwagę?

Wybór odpowiedniej baterii do łazienki nie może być dziełem przypadku. Trzeba zadbać o wygodę jej użytkowania. Wylewka baterii musi mieć długość dostosowaną do zamontowanego modelu umywalki. Za krótki kran będzie utrudniał korzystanie z wody. Najlepiej wybrać model baterii, który umożliwi padanie strumienia wody pod małym kątem. Warto także szukać kranów, które pozwalają na oszczędzanie wody. Również do kabiny prysznicowej należy wybierać baterię starannie. Coraz popularniejsze są na przykład deszczownice, ale nie zawsze się sprawdzają (np. gdy chcemy myć młodsze dzieci lub nie chcemy moczyć włosów za każdym razem, gdy bierzemy prysznic).

To oczywiście tylko kilka przykładów tego, na co warto zwracać uwagę przy wyborze baterii do łazienki i czego należy unikać. Najważniejsze jest jednak to, aby taki wybór nie był nagłym impulsem. Warto najpierw zastanowić się nad rzeczywistymi potrzebami użytkowników.

Komentarz

Zostaw opinię

Platforma Dialogu Hurtowego
 Kontakty. Interesy. Pieniądze.

 

 

....tu zaczyna sie dobry biznes - zobacz