2019-01-21 | WARSZAWA
Partnerem serwisu jest:

Właściwości płyt polipropylenowych

Handel

Autor: Multimedia 4

seamless-1807376_1920

Materiały produkowane z tworzyw sztucznych, takich jak polipropylen, znajdują szerokie zastosowanie we współczesnym budownictwie oraz przemyśle. Płyta polipropylenowa nazywana jest również płytą kanalikową, której struktura przypomina karton. Dobre właściwości mechaniczne oraz wytrzymałościowe płyty wpływają na jej coraz większą popularyzację.

Charakterystyka

Płyta polipropylenowa charakteryzuje się niskim ciężarem całkowitym materiału, co wynika wprost z jej budowy. Wnętrze płyty jest bowiem wypełnione powietrzem, dzięki czemu możliwy jest jej łatwy transport oraz montaż. Co więcej, płyta polipropylenowa wykazuje dobrą sztywność, co wpływa na jej szerokie zastosowanie zarówno w budownictwie jak i innych sektorach przemysłu. Mogą być zatem wykorzystywane jako materiały izolacyjne, elementy konstrukcyjne, a nawet jako nośniki wielkoformatowe reklam. Ponadto, płyty są odporne na negatywne działanie warunków atmosferycznych, w tym na deszcz i słońce, a także na substancje chemiczne. Płyty polipropylenowe są łatwe w obróbce dlatego tak chętnie wykorzystywane są w całym budownictwie.

Zastosowanie

Wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz odporność na działanie czynników zewnętrznych sprawiają, że płyta polipropylenowa znajduje szerokie zastosowanie w różnych sektorach przemysłu. Często wykorzystywane są jako tablice reklamowe i informacyjne. Innym zastosowaniem płyt jest ich wykorzystanie jako opakowania wielokrotnego użytku oraz pudełka używane w branżach gastronomicznych, w przemyśle spożywczym czy farmaceutycznym. W przemyśle budowlanym wykorzystywane są jako płyty konstrukcyjne i izolacyjne do ścian i podłóg budynków. Izolują przegrody budynku przeciw zmianom temperatury zarówno w budynkach, jak i urządzeniach generujących różne temperatury. W branży transportowej służą ochronie przesyłach i magazynowych na paletach towarów oraz zabezpieczają ruchome elementy transportowanych urządzeń. Cienka płyta polipropylenowa charakteryzuje się większą elastycznością niż jej grubsza wersja i może służyć do produkcji teczek biurowych lub innych materiałów papierniczych.

Rodzaje płyt polipropylenowych

Płyty polipropylenowe występują na rynku w różnych wersjach, które różnią się od siebie w zależności od pożądanych właściwości. Producenci wytwarzają płyty polipropylenowe z tworzyw sztucznych o różnych właściwościach i zastosowaniach np.: płyty kanalikowe, folie arkuszowe polipropylenowe, arkusze lite z PP, płyty Plaprop oraz wysokiej jakości płyty do zadruku cyfrowego.

Komentarz

Zostaw opinię

Platforma Dialogu Hurtowego
 Kontakty. Interesy. Pieniądze.

 

 

....tu zaczyna sie dobry biznes - zobacz