2019-06-18 | WARSZAWA
Partnerem serwisu jest:

Siatki zgrzewane – budowa, zastosowanie, ceny

Handel

Autor: Multimedia 4

Siatki zgrzewane są oferowane w wielu wariantach do wyboru. Mają również szerokie zastosowanie, które powoduje, że spotykane są nie tylko w ogrodzeniach. Co warto wiedzieć na ich temat przed dokonaniem zakupu?

Siatki ogrodzeniowe najczęściej kojarzą się z siatkami w rolkach. Do dyspozycji jest jednak jeszcze jeden tym materiału, a mianowicie siatki zgrzewane oferowane w formie arkuszy, a także rolek. Aktualnie siatki tego rodzaju można zakupić w przystępnych cenach, a dzięki ich wszechstronnemu zastosowaniu można zobaczyć je w wielu realizacjach.

Budowa siatek zgrzewanych

Siatki zgrzewane w wykonuje się ze zgrzewanych ze sobą drutów stalowych – druty umieszczane są równolegle i prostopadle względem siebie, dając konstrukcję siatki o różnych wielkościach oczek. Do produkcji wykorzystuje się drut o średnicy od około 1 mm do nawet 6 mm, dzięki czemu można uzyskać określoną wytrzymałość i trwałość siatek zgrzewanych na czynniki mechaniczne.

Drut używany przy produkcji siatki jest najczęściej poddany ocynkowaniu albo innym procesom zabezpieczającym go przed korodowaniem. W sprzedaży znajdują się również siatki wykonane ze stali nierdzewnej. Dzięki temu siatka zgrzewana może być wykorzystywana również na zewnątrz, gdzie jest wystawiona na niekorzystne czynniki pogodowe.

Ze względu na szeroką gamę wielkości oczek oraz szerokości drutu, a także możliwość przycinania do dowolnych wymiarów siatka zgrzewana znalazła bardzo szerokie zastosowanie.

Przykładowe zastosowanie siatek zgrzewanych:

• wypełnienia przęseł ogrodzeniowych, bram, furtek – jako ogrodzenia panelowe
• wypełnienia balustrad zewnętrznych
• ścianki działowe
• kosze, kontenery i inne pojemniki ażurowe
• osłony maszyn i urządzeń
• elementy wentylacyjne
• sita i filtry
• kojce, klatki hodowlane

Siatki zgrzewane – cena

Ceny siatki zgrzewanej są zależne od grubości drutu oraz jego ilości wykorzystanej do produkcji, a także od metody zabezpieczenia siatki przed czynnikami zewnętrznymi.

Siatki zgrzewane ogrodzeniowe i hodowlane w rolkach to koszt od około 100 do 300 złotych za rolkę 25 metrów kwadratowych. Jeden arkusz siatki zgrzewanej o wysokości 1 metra to koszt około 5-15 złotych za 1 metr bieżący.


Komentarz

Zostaw opinię

Platforma Dialogu Hurtowego
 Kontakty. Interesy. Pieniądze.

 

 

....tu zaczyna sie dobry biznes - zobacz