2019-01-21 | WARSZAWA
Partnerem serwisu jest:

Pudełka kartonowe dla wymagających

Handel

Autor: Multimedia 4

kaszerowane

Pudelka kartonowe – niby prosty element naszej codzienności, ponieważ mamy z nim styczność każdego dnia. Jednak w momencie, w którym dochodzi do wyboru, jakie konkretnie opakowania są nam potrzebne, okazuje się, że jednak nie jest to wcale takie łatwe.

Jakie pudełka kartonowe wybrać?
Zanim zaplanujemy, ile opakowań jest nam potrzebnych i jaka powinna być ich wielkość, warto najpierw zastanowić się i sprecyzować, do czego mają te pudełka tekturowe służyć. Zupełnie inne wymagania będzie miała prywatna osoba, która się przeprowadza i do przewiezienia czy przechowania rzeczy będzie potrzebować pudeł, a zupełnie inne przedsiębiorca lub firma, która w kartony pakuje swoje produkty. Należy również określić wielkość i wagę – zupełnie inną wytrzymałość muszą mieć pudełka kartonowe przeznaczone na ubrania lub takie, które mają służyć do przewożenia opakowań z herbatą, a inną te służące do przewożenia napojów, na dodatek w szklanych butelkach. Właśnie dlatego tak ważne jest określenie, co będziemy przechowywać i czy będzie to towar transportowany. Oczywiście należy mieć również na uwadze, że im większe jest pudełko, tym bardziej musi być wzmocnione.

Rozmiar i rodzaj pudełek
To, że należy dopasować rozmiar pudełka do zawartości w nich przechowywanej, jest jasne. Powierzchnia wewnętrzna pudełka nie może być za mała lub identyczna z rozmiarem zawartości. W niektórych przypadkach należy pozostawić trochę miejsca na zabezpieczenie dodatkowe – folię, styropian lub folię bąbelkową – w zależności od tego, jaka jest zawartość, chociaż istnieje szereg produktów, które można pakować bez pozostawiania dodatkowego miejsca – takim przykładem są szklane butelki transportowane w kartonowych pudłach do sklepów. Poza kartonem oddzielającym je, aby nie obijały się o siebie nawzajem, nie posiadają one żadnych zabezpieczeń dodatkowych.

Ze względu na zawartość, pudelka nie mogą być zbyt duże i muszą zostać odpowiednio wyważone, aby istniała możliwość ich ręcznego przeładunku i przenoszenia oraz żeby opakowanie takie zabiegi wytrzymało bez uszkodzeń. Zazwyczaj transport ręczny pudeł odbywa się na samym końcu i są to pojedyncze palety i kartony.

Reklama dźwignia handlu
W sytuacji, kiedy pudeł jest dużo, należy je odpowiednio oznakować, żeby się nie myliły. W przypadku osób prywatnych nie ma z tym problemu – naklejki, napisy, kartki z opisem informującym, co jest w środku, bardzo często zdają egzamin. Jednak firmy nie mogą sobie pozwolić na przewożenie towaru w szarych, kartonowych pudłach, stąd potrzeba opisania ich nazwą firmy, a czasami nawet kodem produktu, który znajduje się w środku. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzają się gotowe nadruki lub pudełka kaszerowane. Można na nich umieścić nazwę przedsiębiorstwa wraz z logo oraz opisać, który z produktów znajduje się w środku.

Wbrew pozorom odpowiedni dobór opakowań nie jest wcale taki łatwy i oczywisty. Przed zakupem warto zastanowić się, jakiego rodzaju produktów potrzebujemy, różne są bowiem pudełka tekturowe. Warszawa, jak na stolicę przystało, jest siedzibą wielu firm oferujących rozwiązania spełniające oczekiwania klientów – wystarczy dobrze poszukać.

Komentarz

Zostaw opinię

Platforma Dialogu Hurtowego
 Kontakty. Interesy. Pieniądze.

 

 

....tu zaczyna sie dobry biznes - zobacz