2018-10-15 | WARSZAWA
Partnerem serwisu jest:

Podłoga to podstawa. Zadbaj o jej nienaganną czystość

Handel

Autor: Multimedia 4

Cleaning lady mopping the floor in restroom cleaning the toilet

Kolorowe wzory na glazurze przyciągają uwagę, klasyczny parkiet dodaje stylu, jednak niezależnie od materiału z jakiego wykonano płaskie powierzchnie, ich największym wrogiem jest brud. Nienaganny stan posadzki może zachęcać gości do przebywania we wnętrzu, smugi na lakierowane posadce opychają klientów. Sprawdź, co robić, by cieszyć się nieskazitelnie czystymi powierzchniami.

Powiedzenie „jak cię widzą, tak cię piszą” sprawdza się zarówno w prywatnym życiu, jak i biznesie. Zwłaszcza w branży hotelarsko-gastronomicznej, gdzie trzeba zwracać uwagę na wiele szczegółów. Czysty lokal to podstawa sukcesu. Klienci muszą widzieć twoje starania. Jednym z miejsc, które potrzebuje dużej uwagi jest podłoga.

Codziennie z podłogą w lokalach branży HORECA ma styczność setki butów. Goście, dostawcy i obsługa – każdy z nich zostawia ślady. Każda z odwiedzających osób na swoich butach przenosi zanieczyszczenia oraz bakterie. Niewidoczne na pierwszy rzut oka zabrudzenia kumulują się i narastają. Brak odpowiednich procedur może sprawić, że podłogi mogą stać się niebezpiecznymi powierzchniami. Niemyte zabrudzenia sprawiają, że podłogi stają się śliskie, a wtedy łatwo o wypadek. Od czystości podłóg wiele zależy, dlatego w profesjonalnym obiekcie powinny być one myte każdego dnia.  Jednak nie tylko brud jest jedynym wrogiem. Inny, to czas. Zużycie, ścieranie, rysy i blaknięcie kolorów również nie wpływa korzystnie na estetykę posadzki.

Różnorodne podłoża, jedno rozwiązanie

W restauracjach oraz hotelach odnajdujemy podłogi wykonane z różnych materiałów. Obecnie surowy beton łączony jest z postarzanym drewnem i lakierowanymi kaflami. Wnętrza stają się małymi dziełami sztuki, a użyte w nich materiały wymagają różnych środków myjących. Pielęgnacja dostosowana do wszystkich rodzajów podłóg sprawia, że czas sprzątania niemiłosiernie się wydłuża. Rośną również koszty zakupu produktów czyszczących. Sprawdzonym rozwiązaniem, które pozwoli na ochronę i zagwarantuje oszczędność, jest stosowanie uniwersalnych preparatów. Uniwersalne płyny do mycia podłóg  dzięki odpowiednio dobranym składnikom zabezpieczają czyszczone powierzchnie i walczą z brudem, nawet tym niewidocznym. Uniwersalne środki są na tyle delikatne, że nadadzą się do wielu powierzchni i ich nie uszkodzą, a z drugiej strony, są na tyle silne, by poradzić sobie z opornym brudem.

Jeden produkt, skumulowane działanie

Decydując się na stosowanie uniwersalnych środków, otrzymujesz coś więcej niż tylko korzyści ekonomiczne. Produkty chemii profesjonalnej stworzone z myślą o czyszczeniu różnych podłoży w składzie posiadają antystatyczne składniki. Ich obecność sprawia, że kurz trudniej osadza się na podłogach. Co najlepiej stosować w swoim obiekcie? Dobrym rozwiązaniem będą środki o pH zasadowym z zawartością związków powierzchniowo czynnych, które rozbiją brud i ułatwią jego usuwanie. Takie środki to m.in. Clinex Floral. Występuje on w  4 opcjach zapachowych. W zależności od upodobań może wybrać: Clinex Floral BlushClinex Floral Citro i Clinex Floral Ocean oraz Clinex Floral Fruit. Skoncentrowane preparaty można stosować w czasie codziennej pielęgnacji. Dzięki specjalnej formule produkt  szybko odparowuje, przez co nie zostawia smug na umytej powierzchni. Podłogę myjemy wykorzystując metodę ósemkową, czyli przemywając posadzkę poruszając mopem w kształt cyfry osiem. Warto pamiętać o neutralizacji podłogi przed myciem, co znacząco poprawi skuteczność usuwania brudu. Przed zastosowaniem produkt należy rozcieńczyć go z wodą we właściwych proporcjach, najlepiej 50 – 200 ml na 10 l wody.

Aby każdego dnia witać gości nieskazitelnie czystą podłogą, ważne jest regularne sprzątanie. Ustal, kto i kiedy będzie czyścił podłogę. Korzystaj z profesjonalnych środków, tylko one we właściwy sposób będą chronić podłogę oraz przedłużą żywot posadzek.

Komentarz

Zostaw opinię

Platforma Dialogu Hurtowego
 Kontakty. Interesy. Pieniądze.

 

 

....tu zaczyna sie dobry biznes - zobacz