2019-01-21 | WARSZAWA
Partnerem serwisu jest:

Woda dla firmy. Które rozwiązanie jest najlepsze?

Biznes

Autor: Multimedia 4

152473915707888100

Zapewnienie wody dla pracowników to obowiązek pracodawcy. Przyglądamy się więc wadom i zaletom trzech najpopularniejszych rozwiązań.

Zgodnie z paragrafem 112 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, pracodawca musi zapewnić wodę pitną wszystkim pracownikom, bez względu na specyfikę ich stanowiska. Sposobów na spełnienie tego wymagania jest sporo, ale firmy decydują się zwykle na jedno z trzech rozwiązań: wodę butelkowaną, dystrybutory na dużą butlę oraz nową technologię – dystrybutory bezbultowe. Czym się one cechują? Jakie mają wady i zalety?

Woda butelkowana

Największą zaletą tego rozwiązania jest brak jakiegokolwiek sprzętu, co eliminuje wszystkie problemy związane z jego utrzymaniem i serwisowaniem. Warto zdecydować się na nie także ze względu na wygodę – pracownicy zabrać na swoje stanowisko całą butelkę, bez potrzeby ciągłego uzupełniania kubka. Na tym jednak dobre strony wody butelkowanej w firmie się kończą. Przysłaniają je zresztą wady, wśród których najbardziej dotkliwe są wysokie koszty i dość skomplikowana logistyka.

Tradycyjny dystrybutor

Nieco tańsze okazuje się zaś korzystanie z butlowych dystrybutorów wody pitnej, które znamy także ze sklepów, aptek czy gabinetów lekarskich. Umożliwiają kontrolę temperatury nalewanej wody, ale z ich użytkowaniem wiąże się wiele problemów. Przez to, że butla w dystrybutorze spędza sporo czasu, woda nie zawsze jest czysta i świeża, co niekorzystnie wpływa nie tylko na jej smak, ale także walory smakowe. Warto też pamiętać o uciążliwościach, z jakimi wiąże się zamawianie kolejnych butli.

Dystrybutor buzbutlowy

Tych wad nie mają dystrybutory bezbutlowe. Podawana z nich woda dla firm zdobywa coraz większą popularność. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu. Czerpią one wodę z wodociągów, a następnie filtrują ją i dostosowują temperaturę. Zawsze więc jest ona świeża, a przez to, że nie leży w butli, nie ma kontaktu z pogarszającymi jej jakość drobnoustrojami. Zaletą dystrybutorów bezbutlowych jest też tańsza eksploatacja. Decydując się na jeden z nich, nie musimy zamawiać butli, a koszty sprowadzają się do rachunków za wodę z sieci oraz wymiany filtrów.


Komentarz

Zostaw opinię

Platforma Dialogu Hurtowego
 Kontakty. Interesy. Pieniądze.

 

 

....tu zaczyna sie dobry biznes - zobacz