2018-09-18 | WARSZAWA
Partnerem serwisu jest:

Otwarto nowe centrum logistyczne na Dolnym Śląsku

Biznes

Autor: Multimedia 4

AB_019_magnice

Firma AB S.A. dystrybutor IT i elektroniki użytkowej otworzyła w Magnicach pod Wrocławiem jedno z najnowocześniejszych centrów dystrybucyjno-logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego budowa była wsparta z Programu Innowacyjna Gospodarka. W uroczystości uczestniczył wiceminister rozwoju Paweł Chorąży

AB_021_magnice

 

Logistyka to dynamicznie rozwijający się sektor, bez którego zwiększanie skali produkcji i wymiany dóbr oraz usług nie rozwinęłoby się na taką skalę jak obecnie. To również inwestycje innowacyjne, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom rynku, takie jak otwierane dziś Centrum Dystrybucyjne– mówił wiceminister Paweł Chorąży.

Dodał, że prawdziwą przyszłością jest logistyka wirtualna.

Już teraz ogromną rolę odgrywają w tej branży systemy telekomunikacyjne i teleinformatyczne. A z każdym rokiem ich znaczenie będzie rosło.

AB_034_magnice

Wiceszef resortu rozwoju przypomniał, że obecnie stoimy w przededniu nowej gospodarczej rewolucji, zwanej też czwartą rewolucją przemysłową. Spowoduje ona m.in. większe niż dotychczas wykorzystywanie cyfrowych modeli produktów i usług, które będą tworzone w inteligentnych fabrykach charakteryzujących się dużą elastycznością, niezawodnością i wydajnością.

Wobec tej perspektywy, kierunek rozwoju jakim podążają firmy z branży logistycznej jest słuszny, a jego wymiernym efektem jest otwarte dziś Centrum Dystrybucyjne  – powiedział P. Chorąży.

Inwestycja, która korzysta z innowacyjnych rozwiązań z zakresu techniki magazynowania i logistyki: inteligentnego systemu zarządzania magazynem, zaawansowanych rozwiązań pakujących i odpowiedzialnych za wysyłkę przesyłek, automatycznych sorterów i przenośników, wpisuje się bezpośrednio w koncepcję Smart Industry.

AB_019_magnice

Źródło: AB S.A

Wartość inwestycji przekroczyła 128 mln zł, z czego unijne dofinasowanie z Programu Innowacyjna Gospodarka to ponad 24 mln zł.

Źródło: https://www.mr.gov.pl

 

Komentarz

Zostaw opinię

Platforma Dialogu Hurtowego
 Kontakty. Interesy. Pieniądze.

 

 

....tu zaczyna sie dobry biznes - zobacz