2019-02-16 | WARSZAWA
Partnerem serwisu jest:

Jak obniżać koszty firmy dzięki wymianie walut online?

Biznes

Autor: Multimedia 4

ergokantor_internetowa-wymiana-walut_8

Nawet do 8 proc. na jednej transakcji możesz zaoszczędzić, jeśli zamiast wymieniać walutę w banku, zrobisz to w kantorze internetowym. Na takiej wymianie mogą skorzystać zarówno małe, jak i średnie czy duże przedsiębiorstwa.

Z kantorów internetowych korzystamy coraz częściej: pokrywamy koszty zagranicznych wycieczek w walucie, płacimy za internetowe zakupy – bo łatwiej i taniej jest wymienić euro czy funty przez internet niż udając się do kantoru stacjonarnego, zwłaszcza jeśli miałby to być kantor na dworcu, lotnisku czy w obcym kraju, w którym zresztą nie zawsze wymiana złotówek jest możliwa.

Warto wiedzieć, że taką samą oszczędność i wygodę kantory online oferują przedsiębiorcom i przedsiębiorstwom, niezależnie od ich formy prawnej: osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą czy spółkom prawa handlowego.

Przedsiębiorco, pomyśl o wymianie walut online

Decyzję o podjęciu współpracy z serwisem internetowej wymiany walut powinni podjąć właściciele i osoby zarządzające w firmach, które zajmują się eksportem i importem – bo to oni najczęściej mają do czynienia z wymianą walut przy realizacji zamówień. Im większe zamówienia, większe przepływy w obcych walutach, tym większa szansa, by na nich zaoszczędzić. Wejdź na stronę ergokantor.pl i sprawdź w KALKULATORZE KORZYŚCI ile możesz oszczędzić, porównując koszt waluty w kantorze internetowym oraz w banku, z którego usług korzystasz.

Za każde 1000 euro sprzedane w ergokantor.pl dostaniemy od kilkudziesięciu do ponad 200 zł więcej, niż gdybyśmy tę samą kwotę wymienili w banku. Podobnie jest w przypadku kupna waluty. Po równie korzystnych kursach w kantorze online wymienimy kilkanaście walut (m.in. dolary, ruble, funty, franki, korony norweskie, szwedzkie, a nawet jeny japońskie czy yuany chińskie).

Wymiana waluty w kantorze online pozwoli zminimalizować ryzyko kursowe Twojej firmy, związane z transakcjami międzynarodowymi przy imporcie towarów czy usług (w tym celu można kupić odpowiednią ilość waluty w chwili zawarcia umowy z kontrahentem i nie narażać się na wzrost kosztów związany ze zmianą kursu waluty).

Ale nie tylko importerzy i eksporterzy mogą skorzystać na wymianie waluty online. Korzystne ceny walut mogą wygenerować dodatkowe oszczędności w tych firmach, które:

– wysyłają pracowników w zagraniczne delegacje lub oddelegowują ich na jakiś czas do pracy w innym kraju

– sprowadzają maszyny lub sprzęt z zagranicy

– korzystają z zagranicznych dostawców oprogramowania, kupują licencje.

ergokantor.pl

ergokantor.pl

Przez internet szybko i bezpiecznie

Kantory internetowe działają w oparciu o niższe spready (różnica pomiędzy ceną kupna a sprzedaży waluty) niż banki, a walutę wymieniają zwykle bez dodatkowych prowizji czy opłat.

Oszczędność czasu i wygoda to dodatkowa zaleta tego rozwiązania – wymieniając walutę przez internet nie trzeba opuszczać biura. Skoro tyle spraw możemy załatwiać przez internet – wysyłać faktury, zamawiać towar, zlecać usługi księgowe, to dlaczego nie mielibyśmy wymieniać waluty w ten sposób? Aby ograniczyć ryzyko strat, związanych z wahaniami kursów walut warto, jeszcze przed złożeniem pierwszego zamówienia czy podpisaniem kontraktu z zagranicznym kontrahentem, zadbać o dwie rzeczy – własne konto walutowe oraz konto w internetowym serwisie wymiany walut.

Konto walutowe można założyć w dowolnym banku, najprościej jednak będzie wybrać ten bank, który obsługuje rachunek firmowy przedsiębiorcy. W dobrych kantorach internetowych na rynku, jak np. ergokantor.pl kursy aktualizowane są co 15 sekund, co daje nam możliwość szybkiej reakcji na wahania kursu interesującej nas waluty. Akceptujemy warunki transakcji kupna lub sprzedaży waluty kiedy są one dla nas satysfakcjonujące.

Co więcej, podczas takiej wymiany Twoje pieniądze są bezpieczne, bo nikt nie wypłaca ich z bankomatu i nie zanosi do okienka w kantorze – przy dużych sumach to ogromna zaleta.

Rzetelne kantory dbają o bezpieczeństwo transakcji swoich Klientów. ergokantor.pl pracuje dla Ciebie w oparciu o powszechnie obowiązujące przepisy, mi.in. ustawę z 27 lipca 2002 r. Prawo Dewizowe, podlega wielu instytucjom państwowym czuwającym nad przepływem środków finansowych, m.in. Generalnemu Inspektorowi Informacji Finansowej.

O wiarygodności kantoru internetowego świadczą też certyfikaty przyznawane przez różnego rodzaju instytucje rynkowe, np. certyfikat Rzetelna Firma czy Firma Wiarygodna Finansowo. Takie certyfikaty przyznawane są przez niezależne instytucje po spełnieniu szeregu warunków, jak choćby ocena wiarygodności finansowej czy terminowe regulowanie zobowiązań.

Komentarz

Zostaw opinię

Platforma Dialogu Hurtowego
 Kontakty. Interesy. Pieniądze.

 

 

....tu zaczyna sie dobry biznes - zobacz