2018-10-15 | WARSZAWA
Partnerem serwisu jest:

10 zalet Google Drive

Biznes

Autor: Multimedia 4

mac-freelancer-macintosh-macbook-40185

Dysk Google to jeden z najbardziej popularnych systemów do przechowywania danych w chmurze. Jednak Ci, którzy twierdzą, że jest to wyłącznie miejsce umożliwiające łatwe magazynowanie plików i zestaw narzędzi do ich edycji, są w błędzie. Rosnąca popularność Google Drive związana jest przede wszystkim z szeregiem przydatnych dodatkowych funkcjonalności, które sprawiają że praca na plikach jest prosta i efektywna. O czy mowa?

Praca grupowa w Google Drive – szybkość i efektywność

Google drive umożliwia udostępnianie plików współpracowników. Już sama ta funkcjonalność sprawia, że jest to doskonałe środowisko do pracy zespołowej. W darmowej wersji Google Drive oferuje nam 15 GB przestrzeni, w pakiecie dla firm G Suite Basic jest to już 30 GB, a wyższy pakiet G Suite Business posiada nielimitowaną przestrzeń dla naszej firmy. Jednak Dysk Google to znacznie więcej niż możliwość współdzielenia dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych czy prezentacji. Przydatna funkcja komentarzy umożliwia szybkie i łłatwe przydzielanie zadań, a także monitorowanie ich wykonania. Dla tych, którym to nie wystarczy Google przygotował także czat, który pozwala na wymianę opinii w zasie rzeczywistym.

screenshot_5.png

Zarządzanie wersjami dokumentów

Kolejną funkcjonalnością Dysku Google wspomagająca współpracę jest zarządzanie wersjami dokumentów. Dzięki niej nie występuje ryzyko skasowania lub niepotrzebnej aktualizacji ważnych plików. Natomiast możliwość wyświetlenia historii zmian umożliwia śledzenie modyfikacji zawartości plików.

Dyktowanie zamiast pisania

mow-g-suite.png

Google Drive wyposażony jest w funkcję rozpoznawania mowy. Dzięki niej jest fantastycznym narzędziem dla wszystkich tych, którzy nie lubią spędzać długich godzin na pisaniu tekstów lub chcą je tworzyć przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych.

Tłumaczenia proste jak nigdy

Dysk Google jest przydatny także tym wszystkim, którzy potrzebują szybkich tłumaczeń. Wbudowana funkcjonalność pozwala na przetłumaczenie pliku na praktycznie dowolny język. A wszystko to za pomocą 3 kliknięć.

Szybki dostęp do wyszukiwarki

screenshot_4.png

Rozwiązanie Google umożliwia korzystanie z wyszukiwarki bez konieczności opuszczania dokumentu. Funkcjonalność przeglądania pozwala na przeszukiwanie zarówno zawartości dysku jak internetu. Co ciekawe wbudowana wyszukiwarka inteligentnie dopasowuje sugerowane wyniki do zawartości edytowanego dokumentu.

Tworzenie formularzy

Google Drive to także doskonałe narzędzie do zbierania informacji. Wystarczy utworzyć formularz, udostępnić go adresatom i czekać na odpowiedzi. Formularze umożliwiają zadawanie pytań jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru oraz definiowanie list odpowiedzi.  Wyniki można sprawdzać zarówno w odpowiedniej zakładce formularza, jak również w arkuszu kalkulacyjnym. Dzięki temu analiza zebranego materiału nie jest zadaniem pracochłonnym i długotrwałym.

Edytowanie obrazów

Dysk Google został wyposażony w prosty edytor obrazów. Funkcjonalność ta sprawia, że szybkie zmiany w obrazach takie jak przycinanie, edycja palety kolorów, korekta w zakresie jasności lub kontrastu mogą być wykonywane bezpośrednio z poziomu edytowanego dokumentu.

Integracja z Google Keep

Doskonałą wiadomością dla korzystających z Google Keep jest integracja dysku z tą popularną aplikacją do tworzenia notatek. Dzięki niej można uzyskać dostęp do notatek podczas pracy nad dokumentami, arkuszami lub prezentacjami. Możliwe jest także wstawianie ich treści do edytowanych plików.

Brak internetu nie jest problemem

Praca w dowolnym miejscu i dowolnym czasie? To jeden z najczęstszych argumentów reklamujących rozwiązania chmurowe. Jednak dostępny w pakiecie G Suite Google Drive idzie o krok dalej. Umożliwia bowiem pracę nad plikami nawet bez dostępu  wszystkich miejscach, w których internet nie jest dostępny.

Przydatne dodatki

Wszystkie opisane powyżej zalety sprawiają, że Google Drive jest doskonałym narzędziem do zastosowań prywatnych i profesjonalnych, które już dawno przestało pełnić funkcję przestrzeni do przechowywania plików. Może się jednak okazać, że znajdą się tacy, dla których to ciągle za mało. Dla nich wszystkich dostępne są setki dodatków, dzięki którym praca z Dyskiem Google staje się jeszcze bardziej efektywna i przyjemna.

Komentarz

Zostaw opinię

Platforma Dialogu Hurtowego
 Kontakty. Interesy. Pieniądze.

 

 

....tu zaczyna sie dobry biznes - zobacz